W środę 18 marca 2026 roku w Zespole Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu odbyło się spotkanie starosty kołobrzeskiego Mirosława Tessikowskiego ze zwycięzcą prestiżowego X Ogólnopolskiego Turnieju Kucharskiego w Poznaniu, Konradem Wąsowiczem.
Konrad, uczeń klasy III G, odebrał od starosty gratulacje oraz drobny upominek, ufundowany przez Zarząd Powiatu, za imponujący sukces, który jest efektem jego pasji, ciężkiej pracy oraz wsparcia nauczycieli i lokalnych szefów kuchni. Młody kucharz od lat rozwija swoje umiejętności, a zdobyty tytuł potwierdza jego wyjątkowy talent. W najbliższym czasie Konrad wraz z grupą uczniów Zespołu Szkół nr 2 wyjedzie na dwutygodniowe praktyki zawodowe na Sycylię w ramach programu Erasmus+. Wyjazd będzie okazją do zdobycia nowych doświadczeń, poznania kuchni śródziemnomorskiej, której jest miłośnikiem, oraz poszerzenia kulinarnych horyzontów.
Konradowi gratuluję zwycięstwa, a jego rodzicom gratuluję mądrego i niezwykle zdolnego syna. To ogromna radość widzieć, jak młody talent rozwija swoje pasje i osiąga tak imponujące sukcesy. – podkreślił starosta kołobrzeski Mirosław Tessikowski.
Sukces Konrada to powód do dumy dla całej społeczności szkolnej oraz inspiracja dla kolejnych pokoleń młodych kucharzy. W spotkaniu udział wzięły mama Konrada oraz dyrektor szkoły Magdalena Barna.
![]()










